Strandgårdsmötet framflyttat till 2021
Publicerat 13 juni, 2020
Observera
Denna text publicerades första gången den 13 juni, 2020. Den kan därför innehålla information eller ståndpunkter som är inaktuella. Den finns tillgänglig på hemsidan för arkivändamål.
I oktober var det tänkt att Strandgårdsmötet skulle gå av stapeln på Strandgården i Halmstad. På grund av covid 19 har Strandgårdsmötet dock flyttats fram ett år, till 22-24 okt 2021. Varmt välkommen då istället!
Strandgårdens bjuder in till helgen med orden: ”Ett möte med Jesus, medmänniskor och havet, i undervisning, samtal, bön och gemenskap som berör, till fördjupning och utmaning i vårt lärjungaskap. Bo Zandén bjuder in Patric Forsling och Carin Dernulf ihop med musiker från Hovslätt Equmeniakyrka, som tillsammans tar oss med under denna programfyllda hösthelg på Strandgården.”
Mer information finns på Strandgårdens hemsida.