Medarbetardagar Mitt våren 2023

Observera

Denna text publicerades första gången den 18 februari, 2021. Den kan därför innehålla information eller ståndpunkter som är inaktuella. Den finns tillgänglig på hemsidan för arkivändamål.

Kära medarbetare i Region Mitt!

Onsdag och torsdag den 3-4 maj samlas vi till medarbetardagar igen. Den här gången möts vi i Edsbyn. Vi kommer att bo och äta på Järnvägshotellet i Edsbyn. Vissa samlingar kommer att ske i Missionskyrkan i Edsbyn. Biträdande kyrkoledare Joakim Hagerius finns med oss och kommer att inspirera oss kring färdplanen. Vi kommer också att dela med varandra det som ger oss hopp och glädje i våra tjänster. Vi lever i en tid där mycket är dystert och många av oss kämpar i våra tjänster. Medarbetarstyrelsen tror att vi kan och skall uppmuntra varandra.

Kostnad för boende och mat är för boende med del i dubbelrum 1725 SEK/person (enkelrumstillägg 500 SEK/person)

Vi startar vid lunchtid och avslutar kl 16.00

Mer information och anmälningsformulär kommer inom kort.

För medarbetarstyrelsen

Patric Forsling / ordf