Förnya & Fördjupa 2019

Under 2019 återkommer Förnya & Fördjupa i region väst med gudstjänster, föredrag, seminarier och samtal kring aktuella och viktiga ämne för både vårt samhälle och våra församlingar. Det blir två konferensdagar med intressanta tema och talare.

 

 

 

 

 

 

 

Under 2019 återkommer Förnya & Fördjupa i region väst med gudstjänster, föredrag, seminarier och samtal kring aktuella och viktiga ämne för både vårt samhälle och våra församlingar. Det blir två konferensdagar med intressanta tema och talare.

Den 6 april i Equmeniakyrkan Storsjöstrand – Guds stora berättelse i Bibeln och i vår tid. Den 9 november i Equmeniakyrkan Fiskebäck – Att dela Guds stora berättelse i vår tid

Varmt välkommen till inspirerande dagar!

Mer information i foldern: Förnya och fördjupa

Här finns dagsprogram för konferensdagen 6 april på Storsjöstrand: Program