Välkommen Hanna – igen!

Hanna Enbom har rekryterats till tjänsten som regionsamordnare för Equmenia, region Stockholm.

Observera

Denna text publicerades första gången den 27 januari, 2016. Den kan därför innehålla information eller ståndpunkter som är inaktuella. Den finns tillgänglig på hemsidan för arkivändamål.

HEHanna Enbom har rekryterats till tjänsten som regionsamordnare för Equmenia, region Stockholm. Hon börjar sin tjänst den 1 februari. Hanna har tills nyligen jobbat 50% som föreningsutvecklare för vår region och är alltså redan känd i arbetslaget och i regionen. Dessutom har Hanna haft en 50% tjänst som ungdomspastor i Kyrkan vid Brommaplan. Tjänsten som regionsamordnare kommer vara på 100%.

Vi är glada att få se Hanna i dessa nya arbetsuppgifter och ser att de erfarenheter hon har med sig från både församlingstjänster och föreningsutvecklartjänsten kommer vara en stor resurs i det arbete hon nu ska göra.

Så välkommen Hanna – igen!

Jenny Dobers