Kontakt

Välkommen till oss!

Missionskyrkan
Karlslundsgatan 2
151 35 Södertälje

Pastors exp: 08-55030747
fax: 08-55037800

Bankgiro församlingen: 616-7944
Swish till församlingen: 123 344 33 30

Bankgiro Equmenia Ungdom i Missionskyrkan Södertälje: 5351-0673
Swish till Equmenia Ungdom i Missionskyrkan Södertälje: 123 143 08 83

Våra medarbetare

Kontakta oss gärna om du har frågor eller behöver prata med någon. Vi finns här för dig.

Stefan Åsander
Fösamlingsföreståndare
stefan@telgemission.se
Isac Zekry
Pastor, arabisktalande
isac.zekry@equmeniakyrkan.se
Johnny Jonsson, församlingsföreståndare Baptistförsamlingen johnny.ke.jonsson@gmail.com
Jessica Sunnerdahl
Ungdomsledare
jessica@telgemission.se
Kerstin Einarzon
Volontär i expeditionen exp@telgemission.se
Margareta Fränne
Volontär diakon margareta@telgemission.se
Gad William
Vaktmästare
gad.william@hotmail.com
Helena Forslund
Ordförande i missionsförsamlingen
tfn: 08-550 845 85

Jan Rikardson, ordförande i baptistförsamlingen, tfn: 072-557 97 72

Maja Hillered, musikledare, maja.hillered@hotmail.com

Yvonne Törnros Olsson,
Rektor Kvarnbergets förskola yvonne.t.olsson@kvarnbergetsforskola.se

Ansvarig utgivare:
Webbansvarig: Maja Hillered