Kontakta oss

Missionskyrkan

Karlslundsgatan 2
151 35 Södertälje

Pastors exp: 08-55030747

fax: 08-55037800

 

Bankgiro församlingen: 616-7944

Swish till församlingen: 123 344 33 30

Bankgiro Equmenia Ungdom i Missionskyrkan Södertälje: 5351-0673

Swish till Equmenia Ungdom i Missionskyrkan Södertälje: 123 143 08 83

 

Medarbetare

 

 

 

Stefan Åsander

Församlingsföreståndare

stefan@telgemission.se

 

 

 

 

Isac Zekry

Pastor arabisktalande

isac.zekry@equmeniakyrkan.se

 

 

 

 

Kristina Florén

Ungdomsledare

kristina@telgemission.se

 

 

 

 

Kerstin Einarzon

Volontär i expeditionen

exp@telgemission.se

 

 

 

 

Margareta Fränne

Volontär diakon

margareta@telgemission.se

 

 

 

 

Gad William

Vaktmästare

gad.william@hotmail.com

 

 

 

 

Yvonne Törnros Olsson

Förskolechef Kvarnbergets förskola

yvonne.t.olsson@kvarnbergetsforskola.se

 

 

 

Helena Forslund

Ordförande

helena.u.forslund@telia.com

 

 

 

Ansvarig utgivare:
Webbansvarig: Maja Hillered