Publicerat 

Ge en gåva

Om du blir månadsgivare och stödjer Equmenia­kyrkans arbete i Sverige och i andra länder varje månad får du en tygkasse sydd med kärlek. Din gåva gör att vi kan arbeta långsiktigt och ansvarsfullt. Och du fattar beslutet som sedan fungerar automatiskt. Ett enkelt sätt att ge.
Om du blir månadsgivare och stödjer Equmenia­kyrkans arbete i Sverige och i andra länder varje månad får du en tygkasse sydd med kärlek. Din gåva gör att vi kan arbeta långsiktigt och ansvarsfullt. Och du fattar beslutet som sedan fungerar automatiskt. Ett enkelt sätt att ge.

Det finns många sätt att ekonomiskt stödja Equmeniakyrkans arbetet. Enklast gör du det genom att bli månadsgivare eller via kyrkoavgiften.

Vill du ge en gåva just nu?

Vi tar tacksamt emot gåvor till vårt plusgiro 90 03 28-690_konto_logo_rgb_200
men du kan också göra det via mobilen.

Ge via mobiltelefonen
Använd gärna din banks mobilapplikation och se till så att vårt 90 konto finns med bland dina favoriter. Då ger du enkelt till vårt arbete när du vill via din smartphone. Smidigt och bra! Glöm inte att samtidigt lägga in din församlings bank- eller plusgiro så ger du enkelt till det lokala arbetet också.

Swish
Ge din gåva via Swish nummer 900 32 86. Ange ändamål i meddelanderutan. Du behöver inte skriva 123 före ett 90 konto nummer. Observera också att tack rutan är röd vid gåvor till 90 konto. Vid vanliga överföringar är denna ruta grön.

 

Bankgironummer för gåvor och kollekter
900-3286

Plusgironummer för gåvor och kollekter
90 03 28-6

Ge en gåva från utlandet / A gift from abroad 
Swedbank AB, SE-10534 Stockholm
BIC: SWEDSESS     IBAN: SE5080000890119236994811

 

Varmt tack för din gåva!